BANYOLARINDA FARKLI LAVABOLARA YER AÇMAK İSTEYENLER İÇİN ÖNERİLER

by admin
lavabo

Banyolarınıza yakışacak lavaboyu bulmak için çıktığınız arayışta karşınıza oldukça fazla tasarım seçeneği çıkacaktır. Boyut, şekil ve renk olarak farklı seçenekler olduğu gibi, genişlik, yükseklik ve derinlik olarak da farklı seçenekler mevcuttur. Sadece lavabonuzu değiştirerek bile istediğiniz tarzda bir mekâna kavuşmanız mümkün. Lavabo seçiminde hem estetik hem de işlevsel unsurları bir arada değerlendirmek mekanınızı daha konforlu kullanmanızı sağlayacaktır.

Lavabo seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken detaylar arasında banyo planı, tesisat alt yapısı, tezgâh özellikleri yer almaktadır. Seçtiğiniz lavabonun kullanım alanında kolaylık sağlaması önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda banyonuza en uygun lavaboyu seçebilir, banyonuzu kullanışlı ve modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Monoblok Lavabo

Tek parçadan oluşan, şık ve modern bir lavabo çeşidi olan monoblok lavaboların herhangi bir parçası olmadığından montajı çok kolay ve pratiktir. Monoblok lavaboyu seçmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu musluğunuzun seçtiğiniz lavaboyla uyumlu olup olmadığıdır. Uyumlu değilse seçtiğiniz lavabodan vazgeçmek yerine yeni bir musluk tercih edebilirsiniz. Monoblok lavabolar, sahip olduğu sofistike görünüm sayesinde birçok banyoda yer bulduğu gibi özellikle işletme banyolarında da tercih edilir. Farklı boyutlardaki banyolarla uyum sağlayabilen monoblok lavabolar sayesinde yer tasarrufu sağlayarak banyonuzda maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Monoblok Lavabo

Ayaklı Lavabo

Banyoların en kullanışlı parçaları olan lavaboların klasik modelleri arasında yer alan ayaklı lavabolar, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek sürdürülebilir bir seçenek olabilir. Klasik banyo tasarımından vazgeçemeyenlerdenseniz her tarza uyumlu ayaklı lavabo tercihinizle hem klasik hem modern bir çözüm sağlayabilirsiniz. Ayaklı lavabolar, kullanışlı olmaları sebebiyle en çok tercih edilen lavabolar arasında yer almaktadır. Keskin hatlarda ya da daha yumuşak görünüme sahip ayaklı lavabolar her banyoda rahatlıkla tercih edilmektedir.

Ayaklı Lavabo Modeli

Yarım Tezgâh Lavabo

Yarım tezgâh lavabolar sayesinde, banyolarınıza farklı bir dekorasyon seçeneği sunabilirsiniz. Kullanım alanınızı genişletmeye yardımcı yarım tezgâh lavaboların altlarında dolap olmasını tercih edebilirsiniz. Bu sayede az alan kullanarak fazla eşyalarınızı depolayabilirsiniz. Banyonuza genişlik sağlayan yarım tezgâh lavabo seçenekleriyle dekorasyonunuzda şık ve dikkat çekici bir etki yaratabilirsiniz.

Çanak Lavabo

Stilinizi en özgün şekliyle yansıtabileceğiniz lavabo çeşidi olan çanak lavabo tasarımları, hassas formlarıyla banyonuza özgün bir hava katacaktır. Şıklığının yanında kullanım açısından konforlu ve fonksiyonel olması da tercih etmek için yeterli bir sebep olabilir. Lavabolarınızın altında kalan, kullanılmayan alanları değerlendirmek isterseniz farklı yüzey, renk ve formda birçok seçeneğe sahip çanak lavaboları tercih edebilirsiniz.

Etajerli Lavabo

Etajerli lavabolar sayesinde banyolarınızda dağınıklığın toparlanması için çok iyi bir seçenek olabilir. Lavabonun altında entegre biçimde yer alan dolap sayesinde hem ürünlerinizi depolayabilir hem de banyonuza mobilya şıklığını taşıyabilirsiniz. Üstelik bazı dolapların kapaklarında yer alan aksesuarlar sayesinde kendinize yeni ve zarif bir bölme oluşturabilirsiniz.

Banyonuz için en uygun lavaboyu seçerek şık ve fonksiyonel bir banyoya sahip olabilirsiniz. Seçiminizi yaparken lavabonuzun, ihtiyacınıza yönelik, kullanım alanınıza uygun olmasında fayda var.

Related Posts

Yorum yap